k pokladně celkem: 0,00 €

Instalace tepelného
čerpadla

V naší činnosti se snažíme zákazníkům poskytovat komplexní služby v oblasti obnovitelných zdrojů energie, proto v naší nabídce nechybí ani instalace vzduchových tepelných čerpadel. Již léta se zaměřujeme na profesionalitu a odpovídající školení zaměstnanců tak, aby kvalita odvedené práce odpovídala nejvyšším standardům.

Požádejte o bezplatný audit

Energetický audit

Jak vypadá výběr a instalace tepelného čerpadla v EcoWattu? Pokusíme se nastínit pár nejdůležitějších věcí, abychom toto téma přiblížili. Hned na začátku od klienta shromáždíme všechny potřebné informace, které jsou potřeba pro správný výběr tepelného čerpadla. Vzhledem k tomu, že by neměl být poddimenzovaný ani předimenzovaný, jsou důležité přesné a pravdivé údaje o technickém stavu objektu. To vám umožní vypočítat výkon čerpadla, který pokryje potřeby budovy na vytápění a teplou užitkovou vodu pro všechny členy domácnosti.

 

Pro audit je třeba připravit následující údaje:

 • užitnou plochu budovy
 • tloušťka a typ izolace na stěnách a střeše
 • typ oken (např. dvojité nebo trojsklo)
 • množství dosud spáleného paliva (uhlí, pelety, dřevo, plyn)
 • druh vytápění (např. podlahové, radiátorové nebo smíšené)
 • očekávaná teplota vzduchu uvnitř budovy
 
 

Na základě výše uvedených informací provede auditor výpočty a vybere výkon tepelného čerpadla odpovídající potřebám budovy. Spolehlivě podané informace vám umožní prezentovat náklady na samotné tepelné čerpadlo a všechny potřebné prvky, které budou nutné k montáži.

Výběr tepelného čerpadla

Jsme oficiálním distributorem tepelných čerpadel Haier, která se vyznačují vysokou kvalitou, spolehlivostí a moderností. Společnost působí na trhu již přes 30 let a je osvědčeným obchodním partnerem, díky kterému jejich produkty s klidným svědomím doporučujeme zákazníkům.
Kromě toho spolupracujeme s Panasonic i na dodávkách tepelných čerpadel a v případě výběru jiné značky - organizujeme pro zákazníka konkrétní zařízení - čerpadla Kaisai, LG nebo Mitsubishi Electric a další máme také na dosah.

 

Zmíněný audit vám umožní vybrat tepelné čerpadlo s ohledem na rozsah zateplení objektu a možné tepelné ztráty možné s nižšími stavebními standardy, než je doporučená úroveň. Zařízení by nemělo být předimenzované, protože to majitele domu vystaví zbytečným nákladům a špatnému provozu zařízení. Po výběru zařízení dané firmy a jeho vhodného topného výkonu pro daný objekt můžeme přistoupit k domluvě termínu montáže.

 
 

Potřebujete radu nebo konzultaci?

Kontaktujte nás a napište, o jaké investice máte v nejbližší době zájem a naši specialisté se vynasnaží předložit co nejlepší nabídku. Naše společnost realizuje komplexní řešení v oblasti fotovoltaiky, tepelných čerpadel a vzduchotechniky.

Požádat o bezplatný audit
 

Instalace tepelného
čerpadla

Instalace vzduchového čerpadla není příliš složitá a trvá relativně krátkou dobu. V závislosti na zvoleném modelu (Split - sestávající ze dvou modulů, jeden vně, druhý uvnitř budovy nebo Monoblok - instalovaný zcela mimo budovu), by mělo být určeno umístění našeho zařízení. Při správné montáži je nutné dodržovat několik pravidel:

 • venkovní jednotka tepelného čerpadla by měla být instalována nejméně 30 cm od stěny budovy, což umožní volné proudění vzduchu k ventilátoru
 • u děleného modelu zvažte také co nejkratší vzdálenost od vnitřní jednotky kvůli chladivu v potrubí, kterého má nakonec určité množství
 • vzdálenost čerpadla od země by neměla být menší než 40 cm, díky čemuž v zimě nenadálé, silné sněžení nebude blokovat ventilátory
 • instalace se nejčastěji provádí na betonové sokle na zemi, které zajišťují stabilitu a udržují stálou hladinu tepelného čerpadla
 • při instalaci vnitřní jednotky je vhodné vzít v úvahu, že by měla být volně přístupná, protože usnadní její kontrolu, servis a ovládání

Výše uvedená doporučení doporučují i výrobci tepelných čerpadel, protože zajišťují správný chod zařízení, které je přizpůsobeno trvalému provozu a případné nežádoucí rušení se negativně projevuje na jeho výkonu.

Zkušený montážní tým upraví veškerou kabeláž a systém hydraulického systému tak, aby tepelné čerpadlo fungovalo na základě příslušných parametrů.

 

Odborný technický
audit

Vysoce kvalitní
materiály

Instalatéři a montéři
s oprávněními

Spouštění čerpadla
teplý

Když jsou již jednotlivé prvky připojeny a parametry nastaveny, můžete zahájit první spuštění. Je velmi důležité, aby to dělal vyškolený instalatér, protože jen on bude schopen odhalit případné nesrovnalosti a podle toho zařízení upravit. Je třeba dodržet postupy související s prvním spuštěním tepelného čerpadla, protože díky tomu bude provoz zařízení správný a ekonomický.

 

Používáním našich služeb získáte:

 • záruka montáže součástí podepsané smlouvy
 • veškeré doklady a záruky výrobce k zakoupenému tepelnému čerpadlu
 • pomoc při předkládání dokumentů

Máte zájem o montáž?

Požádejte o bezplatný audit

 

Zákaznické recenze pro Ecowatt

Názory našich zákazníků jsou pro nás velmi důležité, proto se snažíme, aby všichni zákazníci byli s našimi službami spokojeni, a to jak ve fázi nákupu a montáže instalace, tak i při servisní péči.

 
Obchod je v režimu prohlížení
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl