k pokladně celkem: 0,00 €

Montáž klimatizace

Abychom splnili očekávání našich zákazníků, nabízíme také splitové a multisplitové nástěnné klimatizace. Takové řešení umožňuje komplexní přístup ke každému klientovi a zajišťuje tepelnou pohodu členům domácnosti. Naši specialisté také vyberou zařízení podle místnosti s přihlédnutím ke všem faktorům, které mohou ovlivnit výběr výkonu klimatizace.

Požádejte o bezplatný audit

Správné zařízení je základ

 

Správný výběr klimatizace vám umožní přizpůsobit chladicí výkon zařízení povrchu, na kterém bude instalováno. Chladicí výkon je ovlivněn mnoha faktory, proto je vhodné svěřit výběr a instalaci klimatizace odborníkům. Sami ale můžete zpočátku celkem jednoduchým způsobem odhadnout výkon klimatizace.

Pro výpočet účinnosti zařízení (měřeno ve wattech) je třeba vynásobit plochu místnosti 100.

Například: 40m2 x 100 = 4000W, což dává klimatizaci s odhadovaným výkonem 4kW.

 

Výběr klimatizace

Na trhu je mnoho klimatizací, které se liší značkou, cenou, designem a výkonem. Při výběru se vyplatí zvážit očekávaný efekt a spolehlivost. Při odborném výběru klimatizace pro danou místnost se berou v úvahu následující kritéria:

 • množství slunečního záření
 • okenní expozice místnosti a velikost prosklené plochy
 • izolace budov
 • zdroje tepla (počet zařízení, která zvyšují teplotu v místnosti)
 • zastínění místnosti (instalované žaluzie nebo žaluzie)
 • umístění pokoje (přízemí, první patro, podkroví)
 
 
 

Proč je výběr správné klimatizace tak důležitý? V první řadě jde o to, aby zařízení nebylo výkonově ani příliš nízké, ani příliš vysoké. V prvním případě bude klimatizace nucena pracovat na nejvyšší výkon, což zvýší provozní náklady a zařízení se rychleji opotřebuje a bude náchylné k častějším poruchám. Navíc bude obtížné dosáhnout očekávané teploty během nejteplejšího období veder. V druhém případě nás příliš vysoká účinnost zařízení hned na začátku donutí přeplatit zbytečně vysoký výkon a během provozu se často vypíná, což může následně vést k problémům s kompresorem.

Montáž klimatizace v domě

V případě rodinných domů je nejčastější místností pro instalaci klimatizace místo, kde trávíte nejvíce času, např. obývací pokoj. V žádném případě však není překážkou instalace do jiných místností, například do ložnice. Výkon zařízení by měl být zvolen pokaždé podle objemu místnosti. Výše uvedená kritéria obecně neplatí pro přenosné klimatizační jednotky z důvodu jejich mobility a použití stejné jednotky na různých místech.

 

Potřebujete radu nebo konzultaci?

Kontaktujte nás a napište, o jaké investice máte v nejbližší době zájem a naši specialisté se vynasnaží předložit co nejlepší nabídku. Naše společnost realizuje komplexní řešení v oblasti fotovoltaiky, tepelných čerpadel a vzduchotechniky.

Požádat o bezplatný audit
 

Montáž dělené
klimatizace

Instalace dělené nástěnné klimatizace vyžaduje licence F-plynu od instalatéra z důvodu přítomnosti chladiva a nutnosti kontroly těsnosti celého systému. Celek se skládá z venkovní jednotky (kondenzátor), vnitřní jednotky (výparník), dále freonového kabelu a elektrického kabelu.

 

Vnitřní jednotka by měla být instalována ve výrobcem stanovené vzdálenosti od stropu, podlahy a jakýchkoliv překážek na jejích dvou stranách, stejně jako od venkovní jednotky. Obě zařízení jsou vzájemně propojena freonovým kabelem a elektrickým kabelem, vyvedeným mimo budovu předem vyvrtaným otvorem, např. ve fasádě.

Instalace by měla být odvzdušněna, zbavena vlhkosti a zkontrolována těsnost. Když je vše v pořádku, freonový kabel se naplní chladivem a instalace je připravena k prvnímu spuštění.

 

Servis klimatizace

 

Profesionální montáž klimatizace není všechno. Nezapomínejte ani na pravidelný servis přístroje, který by měl být prováděn minimálně jednou ročně, při častém používání dokonce dvakrát ročně. Tím zabráníte hromadění škodlivých látek a udržíte zařízení v dobrém provozním stavu.

Web se skládá především z:

 • fumigace zařízení
 • čištění kondenzátoru a výparníku
 • kontrola správného tlaku v chladicím systému
 
 

Instalujte pomocí EcoWatt

Používáním našich služeb získáte:

 • záruka montáže součástí podepsané smlouvy
 • veškeré doklady a záruky výrobce k zakoupené klimatizaci
 • zařízení splňující vysoké standardy
 
Neváhejte nás kontaktovat
 
 

Zákaznické recenze pro Ecowatt

Názory našich zákazníků jsou pro nás velmi důležité, proto se snažíme, aby všichni zákazníci byli s našimi službami spokojeni, a to jak ve fázi nákupu a montáže instalace, tak i při servisní péči.

 
Obchod je v režimu prohlížení
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl